0
Váš košík je prázdný

O mně

O mně

Můj příběh

Hodil by se cimrmanovský popis: učitel, podnikatel, manažer, lyžař, vlekař na rakouském ledovci.

Někdy se přihodí, že život Vám v jednu chvíli přinese víc, než unesete. Někdy je to samý med, až se Vám srdce štěstím může rozskočit. Někdy je to tolik bolesti a zmatku, že už marně hledáte uši, které by Vám od toho nadělení ulehčily. Najednou je třeba hledat jinou cestu.

Petr Bouda prošel takovým soukromým peklem. Bojoval o život. S nemocí, chvíli i s vírou, že bojovat má ještě smysl. Bojoval – a vyhrál. Urval pro sebe ze života ještě kus. A začal se dívat kolem sebe. Na dobrou fotku totiž potřebujete jednu věc víc než dobrou techniku – potřebujete chtít vidět. A s tím se každý nenarodí. Někomu to přinese až ten život, který získá podruhé. A tak se to stalo. Z Petra se stal fotograf.

Petr fotí své přátele, když se zrovna zabývají svými koníčky, právě zrozené modelky ze zámeckých kaváren, zablácené hráče amerického fotbalu v akci, lidi sjíždějící hory v šílené rychlosti na lyžích nebo na kolečkách. U jeho fotografií často máte pocit, že vidíte život v plném trysku, jindy zase, jako by se vteřina na záběru protahovala natolik, že vidíte hlouběji. Díváte se jinak. Stud jde stranou. Máte všechen čas světa.

Portrétní fotografie

Portrét je všechno, kde je zobrazena podoba jedné, nebo i více osob. Portrét není jen tvář, ale může být vidět i část těla, případně celá postava, včetně okolního prostředí.

Svatby

Úkolem fotografa je zachytit den, ve který se snoubenci rozhodli spojit své životy. Komorní romantické chvilky, smích, slzy a veselí nejen snoubenců, ale i všech svatebčanů.

Fine Art

Je fotografický styl, který zahrnuje širokou škálu záběrů, snímaných výtvarným způsobem. Klade se důraz na estetickou hodnotu snímku.

Sport, reportáže, eventy

Reportážní fotografie umožňuje víc než jiné fotografické styly vyprávět pomocí fotek příběhy. A to s důrazem na jejich vizuální složku. Vyžaduje dobrý postřeh, protože fotografovaná událost se pravděpodobně už nebude opakovat.

Krajina

Hlavním smyslem krajinářské fotografie je zachycení neopakovatelné atmosféry a její sdílení s nezúčastněným divákem.

ICM

Při pořizování fotografií touto metodou dochází k úmyslnému a řízenému pohybu fotoaparátu během expozice, s cílem vytvořit kreativní, nebo umělecký efekt.

Recenze

Ti, které jsem fotil